Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Oznamy

Aktuality

Prázdninový motoráčik Vytlačiť
 

OZ Veterány.EU a obec Lednické Rovne pozývajú širokú verejnosť na jazdu historickým motorovým vlakom z Trenčianskej Teplej na Lednické Rovne, ktorá sa uskutoční 28. júla 2018.

Jazda historickým vlakom na čele s motorovým vozňom M 131.1443 začína o 09:45 v železničnej stanici Trenčianska Teplá. Mimoriadny vlak je určený tak pre turistov a pútnikov, ako aj pre rodiny s deťmi a železničných cestovateľov, pre ktorých je pripravená možnosť nafotenia vlaku na trase v jednotlivých staniciach a zastávkach. Počas jazdy si bude možné zakúpiť aj upomienkové predmety s dopravnou tematikou.

Turistická verejnosť môže vystúpiť v obci Pruské a spraviť si výlet k zrúcaninám stredovekého hradu Vršatec a vydať sa po stopách náučného chodníka Vršatské bradlá.

 K ďalším tipom na výlet patria pozostatky historickej železnice v Ľuborčianskej doline, či návšteva kostolíka Pominovec a leteckého múzea v Slavnici. V Lednických Rovniach je možné navštíviť tamojšie kúpalisko, areál HuntyFish, alebo si spraviť prechádzku po rozľahlom parku. V ponuke je aj možnosť výletu na Ostrý Vrch a k hradu Lednica. Preprava bicyklov je povolená do naplnenia kapacity vlaku. Železničných cestovateľov potešia plánované fotozastávky v jednotlivých staniciach na trase podľa cestovného poriadku.

Cestovný poriadok je nastavený tak, aby bol v Trenčianskej Teplej zabezpečený prípoj k električke do kúpeľného mesta Trenčianske Teplice.  Túto ponuku môžu využiť obyvatelia a návštevníci kúpeľov smerujúci na diecéznu púť v Lednických Rovniach.

Pri príležitosti 9. Diecéznej púte k svätému Joachimovi a Anne bude o 17:45 vypravený mimoriadny spoj z Trenčianskej Teplej na Lednické Rovne, kde sa pri barokovej kaplnke Svätej Anny uskutoční  pútnická svätá omša so začiatkom o 19:00.

Srdečne pozývame!

Prázdninový motoráčik 2018.png


 
 

OdpadyVytlačiť
 

Prečo by som mal stlačiť PET fľašu, kartón či plechovku predtým, než ju hodím do zbernej nádoby? Môže sa zdať, že zberná nádoba je dostatočne veľká na to aby pojala PET fľašu, kartón či plechovku aj bez toho aby ju musel človek stláčať. Je síce pravda, že väčšina z nich má síce malú hmotnosť, ale za to veľký objem, najmä PET fľaše. Napríklad nestlačené PET fľaše v zberných nádobách zbytočne zaberajú veľa miesta a v konečnom dôsledku zberová spoločnosť odváža vzduch. Rovnako to platí aj pre kartón či plechovky. Preto je veľmi dôležité obal jednoducho stlačiť. V prípade, že je to pre niekoho namáhavé, môže obal položiť na zem a pristúpiť ho. Prešľapávanie, stláčanie a skrúcanie týchto obalov je preto veľmi dôležité.

Takýmto postupom sa do kontajnerov vojde približne 4-krát viac zmenšených odpadov. Napríklad do nádoby o objeme 1100 l sa zmestí približne 733 stlačených 1,5 litrových PET fliaš. Ak by sme ich do nádoby hádzali nestlačené, zmestilo by sa ich tam len približne 200. S tým súvisí i ďalšia vec. Čím viac sa PET fliaš, kartónov či plechoviek zmestí do nádoby, tým viac sa zníži interval zvozu zberných nádob a ušetrí sa na prepravných nákladoch. Zmenšenie obalov pomáha aj pri ich jednoduchšej manipulácii a následnej recyklácii, čím sa znova znižujú náklady. A častokrát to môže byť aj niekoľko desaťtisíc eur za rok. Preto nezabúdajme šetriť i takýmto spôsobom naše životné prostredie.


 
 

Zabezpečenie ochrany lesov pred požiarmi v roku 2018Vytlačiť
 


 
 

Zmena otváracích hodín pošty od 1. 11. 2017Vytlačiť
 


 
 

Priamy autobusový spoj Bolešov, Mäsna - Trenčín, Hasičská ul. a späťVytlačiť
 

Vážení občania,

Obec Bolešov Vám oznamuje, že na základe oznámenia Trenčianskeho samosprávneho kraja boli zaradené priame spoje na linke Bolešov – Trenčín, Hasičská ulica a späť v pracovných dňoch pondelok až piatok.

Odchod priameho spoja z Bolešov, Mäsna  je  6:48 s príchodom do Trenčín, Hasičská ul. 7:25.

Trasa spoja prechádza cez Novú Dubnicu.

 

Odchod priameho spoja z Trenčín, Hasičská ul. je  14:45 s príchodom do Bolešov, Mäsna   15:27.

Trasa spoja prechádza cez Novú Dubnicu, Nemšovú, konečná stanica Červený Kameň.

 

Tieto spoje sú zavedené s platnosťou od 1. 10. 2017, zatiaľ len na skúšobné obdobie 3 mesiacov, t.j. do 31. 12. 2017 s následným vyhodnotením jej opodstatnenosti.


 
 

UpozornenieVytlačiť
 

Obecný úrad v Bolešove na základe sťažnosti Regionálnej vodárenskej spoločnosti Vlára - Váh Nemšová upozorňuje občanov, ktorí sú už pripojení na kanalizáciu, že je prísny zákaz vypúšťania splaškových odpadových vôd z nehnuteľností cez kanalizačnú prípojku do verejnej kanalizácie. Verejnú kanalizáciu bude možné používať až po dokončení a skolaudovaní stavby. Budúci prevádzkovateľ musí najskôr s každým užívateľom uzatvoriť Zmluvu o odvádzaní odpadových vôd a vyzvať užívateľov kanalizácie, že ju môžu používať. Zatiaľ platí prísny zákaz používania verejnej kanalizácie. V prípade porušenia zákazu všetci užívatelia verejnej kanalizácie budú pokutovaní Regionálnou vodárenskou spoločnosťou Vlára - Váh Nemšová.


 
 

Kam s ojazdenými pneumatikamiVytlačiť
 

Vážení občania,

s blížiacim sa jarným obdobím k nám prichádza aj obdobie jarného upratovania a pre majiteľov motorových vozidiel aj obdobie prezúvania pneumatík. Každý z nich sa už pravdepodobne dostal do situácie, že bol donútený vymeniť svoje staré pneu za nové. A tu nám vzniká problém - Kam s takýmito starými použitými pneumatikami ktorých sa potrebujeme zbaviť? 

Ojazdená pneumatika nepatrí na zberný dvor obce ani na čierne skládky. Takéto pneumatiky máme možnosť odovzdať distribútorom pneumatík - pneuservisy, autoservisy, predajne pneumatík, predajne automobilov atď. - ktorí sú označení ako "Miesto spätného odberu pneumatík" a to úplne BEZPLATNE. Zoznam týchto zberných miest nájdete na webovej stránke eltma.sk v sekcii "Zberné miesta". 

 


 
 

Nenašli sa žiadne akcie


dnes je: 16.7.2018

meniny má: Drahomír

webygroup

Úvodná stránka